hga
08 بهمن 1401 - 22:19

عدالت در آموزش محوری ترین سیاست در وزارت بهداشت است

دبیر عالی آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت گفت: عدالت در آموزش محوری‌ترین سیاست در وزارت بهداشت است و در هرجایی که پتانسیل بالقوه وجود داشته باشد سعی شده است از آن پتانسیل استفاده عالی و کارآمد صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، محمد ثابت عصر امروز در جریان بازدید تیم ارزیاب وزارت بهداشت از  استاندارد‌های کالبدی دوره پزشکی عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه اظهار کرد: گسترش آموزش عالی در شهرستان ساوه یکی از گام‌های اساسی توسعه در شهرستان است و دانشکده علوم پزشکی ساوه یکی از دانشگاه‌های سرآمد در این شهرستان است.

وی افزود: این گام مهم باعث رشد سایر دانشگاه‌ها و رشد و توسعه شهری نیز شده است و از طرفی دانشکده علوم پزشکی ساوه می‌تواند الگویی خوب برای سایر دانشگاه‌هایی باشد که همزمان با همین دانشکده شروع به اخذ مجوز پزشکی نموده‌اند.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت با قدردانی از خیرین سلامت و گروه صنعتی شیشه کاوه خاطرنشان کرد: طبق بررسی ها و اظهار مسئولان تجهیزات پزشکی مورد نیاز خریداری و تهیه شده و زیرساخت‌ها تا ۹۹ درصد ساخته و به بهره‌برداری خواهد رسیده است و این آمادگی وجود دارد که دانشکده علوم پزشکی ساوه بهمن ماه پذیرای دانشجویان پزشکی باشد. 

دبیر عالی آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت تصریح کرد: عدالت در آموزش محوری‌ترین سیاست در وزارت بهداشت است و در هرجایی که پتانسیل بالقوه وجود داشته باشد سعی شده است از آن پتانسیل استفاده عالی و کارآمد صورت گیرد.

محمد ثابت تصریح کرد: طبق تفاهم‌نامه صورت گرفته بین دانشگاه علوم پزشکی اراک و دانشکده ساوه، پذیرش دانشجو از طریق دانشگاه اراک و محل تحصیل دانشکده ساوه درج شده که اقدامات لازم و حداکثر تلاش برای رعایت تفاهم‌نامه صورت گرفته است و در این میان دانشگاه علوم پزشکی اراک از جهت تامین برنامه‌ریزی، تجهیزات، هیئت علمی، زیر ساخت‌ها و منابع آموزشی همراه و همقدم با دانشکده علوم پزشکی ساوه خواهد بود‌.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز در جریان این بازدید گفت: اخذ رشته پزشکی در ساوه با همت همه مسئولان و کمک خوب خیرین حوزه سلامت صورت گرفت که بعنوان یک اقدام ماندگار برای مردم ساوه به ثبت رسیده است. 

محمود کریمی با بیان اینکه حضور دانشجویان پزشکی در ساوه فرصتی برای جذب متخصصین هیئت علمی بالینی است،اظهار کرد:  این امر در مجموع باعث رونق و ارتقاء سطح ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ساوه و زرندیه خواهد شد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه افزود:  دانشکده علوم پزشکی ساوه با این تیم جوان و با انگیزه و فراهم کردن استاندارد‌های لازم با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی موجود در شهرستان در آینده نزدیک یکی از قطب‌های و پیشگامان آموزش با‌کیفیت رشته پزشکی خواهد شد.

وی با قدردانی از مجلس و دولت مردمی بابت ایجاد فرصت عدالت آموزشی در این منطقه گفت: حضور تیم ارزیاب میتواند ایرادات و کمبود‌های موجود را به‌صورت دقیق و موشکافانه بررسی و شناسایی کند تا دانشکده نسبت به اصلاح آنها و بالا بردن سطح آموزش اقدام نماید.

 گفتنی است تیم ارزیابی کالبدی استاندارد‌های دوره پزشکی عمومی توسط هیات ارزیابی وزارت بهداشت، به سرپرستی دبیر عالی شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تیم ارزیاب دانشکده پزشکی ساوه را در روز شنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۱ مورد ارزیابی مجدد قرار دادند و از پردیس، امکانات و زیر ساخت‌های اموزشی، علمی و رفاهی دانشکده بازدید و از پیشرفت‌های حاصله در حوزه‌های مختلف دانشکده نسبت به پایش و ارزیابی قبلی ابراز رضایت کردند.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003547