hga
07 بهمن 1401 - 13:02

استفاده از ظرفیت تولید داخل برای استانداردسازی تابلوهای ترافیکی

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران گفت: برای استاندارد کردن تابلوهای ترافیکی از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی استفاده می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی گلشنی، مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران به همراه معاونان حمل و نقل و ترافیک شهرداری‌های مناطق ۲۲ گانه از کارخانه سازنده تجهیزات ترافیکی دیدن کردند.

گلشنی در جریان این بازدید گفت: به منظور امکان آشنایی بیش‌تر و بررسی دقیق‌تر فعالیت‌ها و توانمندی‌های شرکت «نوین عرف شهریار»، امروز به همراه معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق از کارخانه این شرکت بازدید کردیم.

وی افزود: این شرکت بعد از سال‌ها دوری از فضای اجرایی و توقف فعالیت‌های خود با مدیریت جدید توانسته است تا دوباره حرکت جدی و جدیدی را شروع کند که بتواند در حوزه تجهیزات ترافیکی، اقدامات مؤثری را در رقابت با دیگر سازندگانی که فعالیت مشابهی دارند، انجام دهد.

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران با بیان اینکه برای استاندارد کردن تابلوهای ترافیکی از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی استفاده می‌کنیم، گفت: این مجموعه که قبلاً تحت عنوان شرکت عرف ایران فعالیت می‌کرد، از سابقه درخشانی برخوردار است و ظرفیت‌ها و امکانات مناسبی از سال‌های گذشته در این شرکت و کارخانه آن فراهم است که امیدواریم بتوانیم از این توانمندی‌ها به بهترین شکل ممکن برای مدیریت و ایمنی ترافیک بهره بگیریم.

لزوم به استاندارد رساندن سطح کیفی و کمّی خدمات ترافیکی در پایتخت

گلشنی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم خدمات بهتری به شهروندان در زمینه ترافیک و نگهداشت تجهیزات ترافیکی ارائه کنیم، طبیعتاً باید از شرکت‌هایی که از توانایی بالایی در این زمینه برخوردارند، حمایت کنیم تا سطح کیفی و کمّی خدمات خود را به حد استاندارد برسانیم.

در این بازدید، معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق به بیان نظرات، نیازها و انتظارات خود از شرکت نوین عرف شهریار پرداختند تا در صورت فراهم شدن شرایط و امکانات، با این شرکت تفاهم‌نامه همکاری امضا کنند.

شرکت عرف ایران، اولین و تنها شرکتی بود که توسط مهندسان و کارشناسان زبده و خبره شهرداری تهران در جهت نظم‌بخشی به ترافیک از طریق تولید بهینه علائم راهنمایی و فنی در سال ۱۳۷۱ تأسیس شد و پس از ١٧ سال تلاش، در سال ١٣٨٨ و در اجرای برنامه چهارم به بخش خصوصی واگذار شد.

این شرکت در دوره جدید با نام «نوین عرف شهریار»، خدمات و فعالیت‌های خود را در زمینه «طراحی و تولید انواع تابلوهای راهنمایی، فنی و اختصاصی»، «خط‌کشی و اجرای علائم افقی خیابان‌ها و پارکینگ‌ها» و «طراحی و تولید انواع اِلِمان‌ها و مبلمان شهری در جهت ارتقای ایمنی معابر و بزرگراه ها» به شهرداری‌های سراسر کشور ارائه می‌کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000619