hga
09 بهمن 1401 - 12:17

ماجرای استخدام‌ها در شهرداری تهران

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران در رابطه با استخدام نیرو در شهرداری تهران توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی یک فوریت لایحه تعیین عوارض با بیان اینکه ما موفق شدیم ۱۹ عنوان را به شورا تقدیم کنیم، اظهار کرد: بخشنامه های وزارت کشور با تاخیر آمد و در حوزه شهرسازی علیرغم اینکه تا دیر وقت نیروهای ما تلاش کردند نتوانستیم بیش از ۱۹ عنوان تقدیم کنیم. روز سه شنبه لایحه ای دیگر تقدیم خواهد شد که عناوین بیشتری خواهد داشت.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران گفت: بر اساس بخشنامه وزارت کشور، مدت زمان تصویب و تایید نهایی تا پایان بهمن ماه تمدید شده است، یادآور شد: تقاضای ما این است که زمان لایحه جدید ما تمدید شود و یک فوریت نیز به تصویب برسد.

باقری با اشاره به استخدام نیرو در شهرداری تهران گفت: شهرداری پرچم دار تبدیل وضعیت ایثارگری در کشور است؛ بنده به این دلیل که رئیس کمیسیون کملانشهرها هستم از تمام معاونین شهرها پرسیدم و هیچیک رقمی همچون تهران نداشتند.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۸۳۰ نفر تبدیل وضعیت شدند و این نقطه قوت در حال تبدیل شدن به نقطه ضعف است، تصریح کرد: لیست موهومی منتشر شده و کهکشانی نیز نشر شده است؛ تبدیل وضعیت یک نفر از خدمات اداری شهر به رسمی، جذب محسوب نمی شود؛ حتی اگر این مورد را نیز جذب حساب کنیم به اعداد آن لیست دست پیدا نمی کند.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با اعلام اینکه در مجموع از ابتدای شروع به کار دوره جدید مدیرت شهری سه هزار نفر نیرو از شهرداری خارج شدند، گفت: عده ای به دلیل بازنشستگی، عده ای به علت مرگ و تعدادی نیز به دلیل استعفا از جمع نیروهای انسانی شهرداری خارج شدند و اهرم تشویقی برای خروج نداشتیم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه قبلی و تمدید آن شهرداری می توانست هزار و ۵۰۰ نفر را به ازای سه هزار نفر خروجی، جذب کند اما عملکرد نشان می دهد یک سوم از این میزان نیز استفاده نشده است.

باقری تأکید کرد: علیرغم تقاضای بسیار زیاد مناطق و سازمان ها برای جذب نیرو، وسواس زیادی برای جذب داریم لذا در مجموع ۶۷۰ نیروی جذب جدید داشتیم که ۲۲۰ نفر نیروهای شرکت اتوبوسرانی بودند؛ البته کارسازی آن از قبل صورت گرفته بود و باید حکم صادر می شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1004650