hga
08 بهمن 1401 - 13:25

نخستین دانشکده طب سنتی در اصفهان احداث می‌شود

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به تشکیل خیریه «دانشگاه ساز امیرالمؤمنین» در دانشگاه گفت: در نخستین گام ۱۶ بهمن ماه، کلنگ احداث دانشکده طب سنتی زده می‌شود.

پژمان عقدک سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: در ماه مبارک رجب و به مناسبت ولادت امیرالمومنین(ع) به همت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بنای خیریه «دانشگاه‌ساز امیرالمؤمنین» در دانشگاه با موافقت نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گذاشته شد که بر این اساس مصادف با ۱۶ بهمن ماه و در ایام الله دهه مبارک فجر، کلنگ احداث نخستین دانشکده خیرساز در اصفهان بر زمین زده می‌شود.

وی افزود: خیریه دانشگاه‌ساز امیرالمؤمنین(ع) به عنوان یک خیریه جدید تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ۴۲ هیأت مؤسس  بنیانگذاری شد که تمام آن‌ها از چهره‌های شاخص و خوش فکر اقتصادی و تراز اول استان هستند و هدف از تأسیس آن ساخت دانشکده و دانشگاه‌های حوزه بهداشت و درمان در راستای ارتقای سلامت مردم است.

عقدک بیان کرد: در نخستین گام مقرر شد ۱۶ بهمن ماه، کلنگ احداث دانشکده طب سنتی زده شود و همچنین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز مکانی را برای خیریه دانشگاه‌ساز جانمایی کند.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: در جلسه ۵ بهمن ماه که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و خیران سلامت برگزار شد، نماینده سه دستگاه از جمله استانداری، شهرداری و اداره ثبت احوال حضور داشتند که مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری اصفهان  وعده ثبت قانونی خیریه را در اسرع وقت داد و همچنین شهرداری قول حمایت در شهرسازی و عمرانی دانشگاه‌های بهداشت و درمان را طرح کرد.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/آ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002397