hga
20 دی 1401 - 13:08

نسبت طلاق به ازدواج به ۵۲ درصد رسیده است

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: نسبت طلاق به ازدواج به ۵۲ درصد رسیده است و این روند رو به رشد نشان می‌دهد در آینده نزدیک تعداد زنان سرپرست خانوار بیشتر می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در یکصد و بیستمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جریان روند بررسی جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار گفت: نسبت طلاق به ازدواج به ۵۲ درصد رسیده است و این روند رو به رشد نشان می‌دهد در آینده نزدیک تعداد زنان سرپرست خانوار بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵ تعداد ۵۹۲ هزار خانم سرپرست خانوار در استان تهران وجود دارد و البته از

سال ۹۵ تاکنون این آمار افزایش یافته است و البته بخشی از این تعداد زنان یا خودشان شاغل هستند یا تحت پوشش بیمه‌ای هستند و مطابق با آمار ۳ هزار و ۳۰۰ زن سرپرست خانوار در تهران تحت پوشش بهزیستی و ۷ هزار زن نیز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ۷ هزار نفر زن سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تهران هستند اظهار کرد: حدود ۵ هزار فرزند کمتر از ۱۸ سال هم تحت حمایت شهرداری هستند و حدود هزار ۵۰۰ شغل در مراکز کوثر ایجاد شده است و ۶۰۰ نفر نیز در قالب مشاغل خانگی مشغول همکاری با شهرداری هستند.

سپس با رأی اکثریت آرا مقرر شد دبیرخانه در اداره کل امور بانوان تشکیل شود و اجرای سیاست‌ها به مناطق شهرداری تهران واگذار شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 967666